“TANTSUÕPETAJATE KOGEMUSED JA HINNANGUD DISTANTSÕPPELE TANTSUHARIDUSES” (Juhendaja Anu Sööt)
LÜHIÜLEVAADE: 2020. aasta märtsis kuulutati Eestis seoses COVID-19 haiguse pandeemilise levikuga välja eriolukord. Sellest tingituna otsustas valitsuskabinet sulgeda kõik Eesti haridusasutused ning kogu haridustegevus viidi üle distantsõppele.
See andis õpetajatele aega 3 päeva, et mõelda, kuidas õppetööd jätkata. Ka tantsukoolide ning -ringide õpetajatel tuli selle ajaga otsustada, kuidas jätkata. Paljud tantsukoolid võtsid kiirelt vastu otsuse jätkata distantsõppega. Alguses ajutiselt, vähemalt kuu lõpuni, kuid hiljem mõisteti, et tavaõpe ei ole võimalik veel vähemalt õppeaasta lõpuni. Antud olukorras tegutsemiseks puudus kõigile üheselt kehtiv juhend, seega lahendas iga kool ja õpetaja olukorra vastavalt oma oskustele ja võimalustele võttes arvesse kõikide osapoolte – õpetajate, lapsevanemate, õpilaste ja juhtkonna – hinnanguid ja tagasisidet tantsuhuvihariduse toimimise kohta distantsõppes.
Antud lõputöö eesmärk oli uurida distantsõppe toimumist ja toimimist tantsuhariduses eriolukorra ajal ning vastata küsimustele kuidas on eriolukorra ajal tantsuhariduses distantsõpe toimunud, millised võimalused ja probleemid on distantsõppe läbiviimisel tekkinud ning kuidas näevad tantsuõpetajad distantsõppe rolli ja võimalusi tulevikus?
Distantsõppe toimimise kohta tantsuhariduses on arutelu-, mõtte- ja uurimiskohti laialdaselt, kuid olukorra uudsuse ja värskuse tõttu on raske hinnata eriolukorrast tuleneva distantsõppe pikemaajalisemat mõju. Tuginedes küsimustiku abil kogutud tantsuõpetajate kogemustele ja hinnangutele distantsõppe kohta tantsuhariduses, toon lõputöös välja distantsõppe toimumise ja toimimise eripärad, sealhulgas selle positiivsed ja negatiivsed küljed.
Laura Pampa
Lõputöö autor
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia
LÄBITUD ÕPPEKAVA: Tantsukunst
SUMMARY: “Dance teachers’ experiences and views on distance learning in dance education”. It gives an overview of distance learning in dance education in Estonia during the emergency situation which was established to obstruct the spreading of coronavirus.
The purpose of this thesis is to find out how was distance learning implemented into dance education and how it was handled.
This thesis has three main research questions: how was distance learning in dance education carried out, what are the opportunities and problems with distance learning in dance education, what are the dance teachers’ opinions about distance learning and its future in dance education.
To answer the research questions a questionnaire was made and distributed to dance teachers. By analysing the data collected through the questionnaire it was found out what are the circumstances of distance learning in dance education, including the positive and negative sides of distance learning in dance education.